Galatasaray’dan Ali Koç’un açıklamalarına cevap: Tüm yalanlarını kamuoyuna anlatmak birinci vazifemiz

T24 Haber Merkezi

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç‘a cevap verdi. Kulüp, Koç’un yansıtma savunma mekanizmasını kullandığını ifade ederek, Koç hakkında “Gözünü kırpmadan yalan söyleyen bu kişinin tüm yalanlarını kamuoyuna anlatmak birinci vazifemizdir” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamada ayrıca Fenerbahçe’nin TFF ve hakemler tarafından sürekli kollandığı öne sürülerek Koç’un açıklaması hakkında “yalan ve iftira dolu” değerlendirmesinde bulunuldu.

Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde sarı lacivertli kulübün gündemine ilişkin bir basın toplantısı düzenlemiş, Galatasaray’la ilgili sert açıklamalarda bulunarak, “3 Temmuz’da malum örgütle nasıl mücadele ettiysek, bu camiayla da benzer şekilde mücadele içinde olmalıyız” sözlerini kullanmıştı. Galatasaray’dan Koç’a cevap geldi.

TIKLAYIN – Ali Koç’tan Galatasaray’la ilgili sert sözler: 3 Temmuz’da malum örgütle nasıl mücadele ettiysek, bu camiayla da benzer şekilde mücadele içinde olmalıyız

Galatasaray’ın açıklamasının tam metni şöyle:

“PSİKOLOJİDE YANSITMA: Kişinin sahip olduğu olumsuz duygularını ve kabul edilemez özelliklerini, karşısındakinde varmış gibi yaptığı savunma mekanizmasıdır.

TFF ve hakemler tarafından sürekli kollanarak, lehine verilen son saniye haksız penaltılar ve kırmızı kartlarla rakiplerinin puanlarını çalıp, kaygı ve korkuyla herkesi sindirmeye çalışan; daha 3 gün önce haksız hakem kararlarıyla kazanmasına rağmen, sürekli mağdur edebiyatı yapanların, mahcup olup sessiz kalması gerekirken; kazanmak için her yol mübah anlayışıyla, Trabzonspor maçında puanları bir kez daha gasp etmek için yaptığı, yalan ve iftiralarla dolu açıklamalarını onlar adına utanarak esefle izledik. Gözünü kırpmadan yalan söyleyen bu kişinin tüm yalanlarını kamuoyuna anlatmak birinci vazifemizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x